Rok założenia 1953

O  nas

„SPIŻARNIA MIODOWA” wywodzi się z rodzinnego gospodarstwa – „PASIEKA MIGOCCY”. Założył ją w 1953 roku Mikołaj Migocki. Miododajną pasiekę dostarczającą złocistego przysmaku przejął syn – Stanisław, który jest kontynuatorem rodzinnego rzemiosła.

Tradycyjny sposób gospodarowania w Pasiece zapewnia otrzymanie produktów wysokiej jakości, dojrzałych, smacznych, aromatycznych i biologicznie aktywnych. Nasza wiedza poparta jest wieloletnim doświadczeniem oraz rodzinną tradycją. Umiłowanie pszczół, praktyka i pasja właścicieli, zostały zwieńczone tytułami: Stanisław – Mistrz Pszczelarski; Ewa – Pszczelarz Kwalifikowany.

Podstawową działalnością „SPIŻARNI MIODOWEJ” jest pozyskiwanie i sprzedaż krajowych miodów odmianowych i produktów pochodzenia pszczelego.

Naszym celem jest dostarczenie polskiego, zdrowego, smacznego produktu najwyższej jakości, jakim jest naturalny miód pszczeli.

Nasza pasieka

Nasz miód pozyskiwany jest z czystych rejonów Polski. Nie zawiera sztucznych dodatków ani innych niepożądanych składników (pestycydów, pozostałości środków farmaceutycznych, będących pozostałością po leczeniu pszczół), co potwierdzone jest przez stały dozór weterynaryjny (Nr Wet. 02155257).

W okresie sezonu pszczelarskiego, Pasieka przemieszcza się w zależności od miejsca kwitnienia poszczególnych roślin, gdzie występują bogate pożytki. Pszczoły z naszej Pasieki wykorzystują miododajne rośliny (rzepak, lipa, gryka, akacja, facelia, nawłoć, wrzos oraz wszystkie nektarujące polne i leśne kwiaty) oraz spadź osadzoną na liściach lub igliwiu drzew. Ze względu na te podróże, Pasieka nosi miano WĘDROWNEJ

Zdjęcia archiwalne z Pasieki Migockich

 

Dwuletni Stanisław- syn Mikołaja Migockiego w rodzinnej pasiece.

Mikołaj- ojciec Stanisława. Przegląd uli.

Zimowanie pasieki przy domu w Oławie na ul. Broniewskiego 13.

Pobyt na Wrzosowiskach Żagańskich. Mikołaj, Stanisław, nieznajomy.

Anna- matka Stanisława. Przegląd uli.

Mikołaj- ojciec stanisława. Praca w Pasiece.

Rok założenia 1953

Dzielimy się naszą pasją i wiedzą

Prowadzimy Zagrodę Edukacyjną -RYCZYŃSKA ZAGRODA LEŚNA. Podczas zajęć, za pomocą zmysłów wzroku, dotyku, zapachu i smaku dzieci doświadczają różnych aspektów z życia pszczół, co pozwoli im na lepsze zrozumienie i poszanowanie przyrody, a starsze roczniki zachęca do zainteresowania się zawodem pszczelarza.

Znajdujemy odpowiedzi na pytania:

-dlaczego tak ważne znaczenie mają pszczoły dla przyrody i człowieka

-jak powstaje miód i dlaczego jest zdrowy

-kim jest pszczelarz? W jaki sposób dba o pszczoły?

NASI PARTNERZY

Zadzwoń lub napisz:

Ewa Migocka, tel. kom.: +48691529142

Stanisław Migocki, tel. kom.: +48663221957

Telefon stacjonarny i FAX: +48713139256

Adres e-mail: kontakt@spizarniamiodowa.pl

Odwiedź nas:

Spiżarnia Miodowa Ewa Migocka, ul. Broniewskiego 13, 55–200 Oława

Ryczyńska Zagroda Leśna

Dane GPS:50.923961, 17.396806