MIODY

Który miód najlepszy

Miód pszczeli

Miód pszczeli jest znaną od najdawniejszych czasów, naturalną substancją odżywczą, regenerującą i leczniczą.

Spożywanie go nawet w dużych ilościach nie szkodzi, gdyż biologicznie aktywny miód zawiera substancje stymulujące metabolizm organizmu.

 

Który miód jest najlepszy ?

Odpowiedź jest prosta. Ten miód jest najlepszy, który swym składem chemicznym i właściwościami będzie odpowiadał potrzebom danego organizmu. A więc inny organizm – inny miód.

 

Naturalne miody pszczele

Miód rzepakowy

Miód rzepakowy najlepszy jest na wątrobę, drogi żółciowe, serce, naczynia wieńcowe. Jest przydatny podczas leczenia stanów zapalnych dróg oddechowych. Szybkie przyłożenie miodu na oparzoną skórę zabezpiecza ją przed tworzeniem się pęcherzy i rozwojem zakażenia

Miód akacjowy

Miód akacjowy działa na człowieka uspakajająco i wzmacniająco. Przydatny jest także w zaburzeniach dotyczących przewodu pokarmowego nerek i układu moczowego. Pomaga także przy kuracji podczas przeziębienia.

Miód lipowy

Ryczyński Miód lipowy pochodzi z Rezerwatu Przyrody pod nazwą Grody Ryczyńskie, gdzie znajduje się starodrzew 150-letnich lip drobnolistnych, z których pszczoły pozyskują unikatowy miód. Oprócz pyłku przewodniego z lip w miodzie tym znajdują się pyłki ryczyńskich ziół i kwiatów takich jak chabry bławatki, kwiaty śliwy, roślin liliowatych, koniczyny i krwawnika. Miód ten został nagrodzony PERŁĄ 2015 jako najlepszy regionalny produkt – podczas Targów Smaki Regionów w Poznaniu.

Miód gryczany

Miód gryczany działa odtruwająco, a poza tym jest bardzo dobry na układ krążenia, wątrobę, miażdżycę, niedokrwistość wynikającą z niedoboru żelaza.

Miód wrzosowy

Miód wrzosowy najlepszy jest na nerki i drogi moczowe, gruczoł krokowy, stany zapalne jamy ustnej i gardła, stany zapalne jelita

Miód wielokwiatowy

Jeżeli czujesz się wyczerpany psychicznie lub fizycznie- ten miód jest dla Ciebie. Jest dobry także na stany alergiczne dróg oddechowych, na serce i naczynia krwionośne.

 

Miód spadziowy ze spadzi liściastej

Miód spadziowy ze spadzi liściastej najlepszy jest na nerki i drogi moczowe oraz na wątrobę i drogi żółciowe.

Miód spadziowy ze spadzi iglastej

Miód spadziowy ze spadzi iglastej najlepszy jest na dolne drogi oddechowe, przewód pokarmowy, zaparcia biegunki choroby serca i naczyń oraz na nerwice

 

Naturalne miody wzbogacane

Miody z dodatkami są specjalnością Spiżarni Miodowej. Ich niepowtarzalny smak oraz kompozycja są wynikiem wieloletniej praktyki pszczelarskiej. Oryginalne dodatki sprawiają, że nasze miody zaspokoją każde, nawet wybredne podniebienie.

Zobacz, jakie miody wzbogacane proponujemy:

Miody z dodatkiem ziół i roślin

 

 • Miód z dodatkiem mięty:
  Ma działanie między innymi: odświeżająco- dezynfekujące, uspokajające, przeciwskurczowe, przeciwwymiotne, przeciwbólowe, pobudzające wydzielanie soków trawiennych.
 • Miód z dodatkiem pokrzywy:
  Korzystnie wpływa na leczenie układu moczowego. Zapobiega anemii, działa krwiotwórczo. Wzmacnia kondycję skóry, paznokci, włosów.
 • Miód z dodatkiem melisy:
  Korzystnie wpływa na skołatane nerwy. Łagodzi problemy trawienne. Użyteczny komponent na depresję powodującą kołatanie serca. Działa uspokajająco.
 • Miód z dodatkiem soku aloesu:
  Aleos jest rośliną leczniczą. Wykazuje działania m. innymi: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne. Działa jako środek przeczyszczający, przeciwdziała tworzeniu się kamieni nerkowych.
 • Miód z imbirem:
  Działa na trawienie i krążenie krwi. Łagodzi bóle żołądkowe i zębów. Pobudza system odpornościowy organizmu. Pomaga przy przeziębieniu i kaszlu, nieżytach gardła i oskrzeli. Obniża poziom cholesterolu. Dezynfekuje jamę ustną. Uważany jest jako afrodyzjak.
 • Miód z czosnkiem:
  Posiada bardzo dobre właściwości lecznicze. Już w niewielkich ilościach działa bakteriobójczo, przeciwgrzybiczo, żółciopędnie, przeciwmiażdżycowo. Tak spreparowany miód poprawia trawienie, obniżając poziom cholesterolu i ciśnienie krwi.
 • Miód z cynamonem:
  jest doskonały do przyprawiania potraw słodkich z ryżu, pieczonych jabłek, wina grzanego i ponczu oraz do aromatyzowania gulaszu, baraniny, gotowanych ryb i szynki. Mieszanka miodowo – cynamonowa ma działanie antyseptyczne

Miody z dodatkiem owoców liofilizowanych

 • Miód z dodatkiem róży jadalnej:
  Rosa Rugosa wzbogaca walory zdrowotne miodu o witaminę C, , E, P, K , witamin z grupy B.
 • Miód z dodatkiem owoców aronii:
  Stosuje się go u rekonwalescentów i osób ogólnie osłabionych dzięki zawartości dużej ilości witamin m. innymi C i P. Polecany w profilaktyce i leczeniu nadciśnienia krwi, katarze żołądka i żylaków odbytnicy,
 • Miód z dodatkiem malin:
  jest używany w czasie przeziębień, angin, infekcji bakteryjnych i wirusowych jako środek napotny. Medycyna ludowa poleca maliny w przypadku niedokrwistości.
 • Miód z pomarańczą:
  Owoc pomarańczy wspaniale aromatyzuje miód, wzbogaca go o walory smakowe i Wit. B1, B2. B6, C
 • Miód z cytryną:
  Cytryna wzbogaca miód o witaminę C, wapń, i Wit. PP. Działa antyprzeziębieniowo i antygrypowo
 • I inne

Zadzwoń lub napisz:

Ewa Migocka, tel. kom.: +48691529142

Stanisław Migocki, tel. kom.: +48663221957

Telefon stacjonarny i FAX: +48713139256

Adres e-mail: kontakt@spizarniamiodowa.pl

Odwiedź nas:

Spiżarnia Miodowa Ewa Migocka, ul. Broniewskiego 13, 55–200 Oława

Ryczyńska Zagroda Leśna

Dane GPS:50.923961, 17.396806