RYCZYŃSKA ZAGRODA EDUKACYJNA

 

EDUKACJA

Zapraszamy do Ryczyńskiej Zagrody Edukacyjnej

Zagroda usytuowana jest w pięknych nadodrzańskich lasach łęgowych starorzecza Odry -w rezerwacie przyrody pod nazwą „Grody Ryczyńskie”. Miejsce to charakteryzuje się szczególnymi walorami przyrodniczymi, różnorodnością i bogactwem form przyrodniczych zwłaszcza wiosną . Przyciągają liczne szlaki turystyczne; piesze, rowerowe, kajakowe, konne położone wśród lasów – stanowiące piękne miejsce wypoczynku. Pobyt w śródleśnej Zagrodzie umożliwi przyjemne spędzenie czasu w leśnej scenerii, z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

U nas można nauczyć się, doświadczyć, odpocząć, zabawić, wykonać małe arcydzieła, skorzystać z apiterapii.

Nasza misja

Chcemy, aby w naturalnym środowisku przyrodniczym dzieci miały możliwość rozwijania aktualnych i potencjalnych swoich uzdolnień. W praktyczny sposób poznały otaczający ich świat, który inspiruje do stawiania pytań.
Wizyta w naszej Zagrodzie jest dobrą formą zdobywania i poszerzania wiedzy nie tylko dla dzieci, młodzieży czy dorosłych, to także dostęp do działań innowacyjnych dla nauczycieli, a
dreszczyk emocji jest zapewniony przy bliskiej obserwacji pracy i życia pszczół.

EDUKACJA

Co robimy?

Pszczelarstwo

Chętnie podzielimy się swoją wiedzą dotyczącą fascynującego życia pszczół, poznamy, posmakujemy produktów wytworzonych przez Apis Mellifera, poznamy pracę pszczelarza i bartnika. Zaprosimy owady zapylające do naszych ogrodów.

Zielone lekcje

Poznamy rośliny i krzewy miododajne, zioła ich walory zdrowotne i smakowe, założymy zielnik, wykonamy przyrodnicze obrazy i mandale. Co daje nam las i łąka ? Poznamy funkcje lasu i łaki, słowiańską symbolikę drzew, sprawdzimy czy na łące rośnie tylko trawa. Poznamy mieszkańców lasu i łąk oraz ich miejsca zamieszkania. Lupa i mikroskop często będą służyć nam pomocą.

Rzemiosło

Opowiemy, pokażemy, nauczymy rzemiosł byłych mieszkańców słowiańskich Grodów Ryczyńskich: tkania krajek na bardko i lucecie, barwiarstwa, wyrobu biżuterii, wyrobu motanek, montażu tabliczek woskowych, lepienia w glinie , rzeźbienia w wosku. Dawka śmiechu – średniowieczne gry i zabawy

Smacznie i pachnąco

Poznamy cztery podstawowe zboża oraz wyrabiane z nich mąki, zrobimy i upieczemy pyszne podpłomyki z miodem, sporządzimy miodowo – ziołowe napoje, syropy, desery, proste kosmetyki

Integracja

Zabawa i nauka – umożliwiająca znalezienie swojego miejsca w otaczającej nas naturze: Różnorodność jest wśród nas, Pajęczyna powiązań, Ścieżka bosych nóg, skrzynka zmysłów, woreczki sensoryczki, Poznaj wśród drzew swojego przyjaciela, Krąg twórczych działań, Mały archeolog

Apiterapia – Uloterapia czyli oddziaływanie rodziny pszczelej na człowieka.

Uloterapia jest oddziaływaniem na człowieka wielu czynników związanych z egzystencją rodziny pszczelej. Jest to przed wszystkim powietrze ulowe, ale także biopole, mikrowibracje, oraz ciepło wytwarzane przez pszczoły. Poza tym ważnym dla człowieka jest efekt akustyczny – szum będący następstwem ruchu skrzydeł oraz efekt psychoemocjonalny wynikający z przebywania w pobliżu pszczół. Wewnątrz domku ule zabezpieczone są siatką, które uniemożliwia przedostanie się pszczół do wnętrza pomieszczenia inhalacyjnego.
Zapraszamy na sesje apiterapii w domku inhalacyjnym. Pobyt w apidomku wpływa korzystnie na funkcjonowanie górnych dróg oddechowych. Wytwarzane biopole rodziny pszczelej powoduje ustąpienie zmęczenia fizycznego i psychicznego, relaksuje i działa przeciw stresowo, likwiduje bezsenność, polepsza pamięć, poprawia kojarzenie, uczenie się, korzystnie wpływa na leczenie depresji u dorosłych i autyzmu u dzieci.

Galeria

Zagroda Edukacyjna

NASI PARTNERZY

Członkostwo

Zadzwoń lub napisz:

Ewa Migocka, tel. kom.: +48691529142

Stanisław Migocki, tel. kom.: +48663221957

Telefon stacjonarny i FAX: +48713139256

Adres e-mail: kontakt@spizarniamiodowa.pl

Odwiedź nas:

Spiżarnia Miodowa Ewa Migocka, ul. Broniewskiego 13, 55–200 Oława

Ryczyńska Zagroda Leśna

Dane GPS:50.923961, 17.396806